سیزدهمین کارگاه PHTM در اورژانس ۱۱۵ اردبیل برگزار گردید

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۸ کد : ۱۷۲۶۲ کارگاه های آموزشی
تعداد بازدید:۱۹
سیزدهمین کارگاه PHTM در اورژانس ۱۱۵ اردبیل برگزار گردید


سیزدهمین کارگاه تخصصی مدیریت تروما در شرایط پیش بیمارستانی با حضور ۲۴ نفر تکنسین اورژانس ۱۱۵ معرفی شده به دوره  ،طی دو روز در تاریخ ۱۸و ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۰ در دو نوبت صبح و بعدازظهر با همکاری اورژانس ۱۱۵  و دانشکده پرستاری و مامایی اردبیل و در محل دانشگده پرستاری و مامایی برگزار شد.
 هدف از برگزاری این دوره  ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومان ترومایی بود که به صورت تئوری و عملی برگزار و مباحثی چون آشنایی با ترومای اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار تروما و ارزیابی بیمار ترومایی از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.
 همچنین در طی این دوره و در کنار مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده در قالب چهار ایستگاه مهارت آموزی، بیمارنماها براساس سناریوی از پیش تعیین شده برای بخش عملی گریم و اساتید در هر ایستگاه، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استانداردِ برخورد با مصدومان ترومایی راهنمایی می کردند.
 گفتنی است در پایان دوره، آزمون عملی از تک تک شرکت کنندگان اخذ و در طی روزهای آتی آزمون تئوری نیز به صورت مجازی برای شرکت کنندگان در سایت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار خواهد شد.


نظر شما :