عملکرد درخشان اورژانس اردبیل، الگوی کشوری است

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۷ کد : ۲۰۲۳۳ جلسات
تعداد بازدید:۴


به گزارش روابط عمومی اورژانس۱۱۵ استان  اردبیل، قبل ازظهر امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ دکتر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور در ادامه سفر به استان اردبیل، در نشستی خبری در سالن اجتماعات دکتر حضرتی ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

دکتر میعادفردر جمع خبرنگاران گفت:اورژانس استان اردبیل اقدامات قابل توجهی انجام داده که لازم است بعنوان استان نمونه مطرح شود، از جمله این اقدامات مهم، پایین بودن مرگ و میر حوادث ترافیکی است که بعنوان اولین یا دومین استان در این مورد مطرح می باشد.
هماهنگی بین اورژانس ،پلیس و هلال احمر سبب کاهش مرگ و میر جاده‌ای در اردبیل شده است.از دیگر استان ها خواهیم خواست جهت الگو‌گیری نحو‌ه‌ ارتقای عملکرد حتما به اردبیل ماموریت یابند. اورژانس اردبیل در سال گذشته ۲۶۰ هزار تماس و ۶۷ هزار عملیات داشته است

از نظر عملکرد اورژانس، استان اردبیل دارای رتبه خیلی خوب است. ما در استان ها از عملکردها راضی نیستیم ولی نمی توانیم از عملکرد مثبت اردبیل چشم بپوشیم. اردبیل الگوی کشوری است.
دکتر میعادفرگفت: یکی از چالش‌های مهم اورژانس در شهرهای بزرگ، ترافیک شهری و زمان رسیدن به محل حادثه است که برای حل این موضوع از جمله اقدامات ما، توسعه اورژانس موتوری است و هم اکنون در استان اردبیل ۲ واحد موتورلانس فعال بوده و ۳ دستگاه دیگر نیز در هفته پیش رو تحویل اورژانس اردبیل خواهد شد.

وی گفت: در مورد موضوع کارانه ها و هم قانون تعرفه گذاری برای کارکنان اورژانس، جلسات مختلفی با معاونت های مختلف وزارت بهداشت داشته ایم تا بتوانیم به جمع بندی مشترک در جهت احقاق حق و حقوق کارکنان اورژانس برسیم.
رییس سازمان اورژانس گفت:در برخی از نقاط استان اردبیل، عدم وجود آنتن دهی بعنوان یک مشکل در تماس با اورژانس مطرح است که لازم است اقدام اساسی در این زمینه صورت گیرد.
دکتر میعادفر اظهار داشت: سالانه حدود ۱۸ الی ۱۹ میلیون تماس با اورژانس در سطح کشور داریم و بخشی از این تماسها بصورت مزاحمت تلفنی است و علیرغم اینکه نسبت به سالهای قبل کاهش یافته ولی همچنان شاهد این مورد هستیم.
دکتر میعادفر در مورد لزوم همکاری و همیاری خیرین محترم در کشور گفتند :در کشور ۳۵۰ پایگاه کانکسی و در استان اردبیل ۳ پایگاه کانکسی داریم که لازم است با همت خیرین و کمک دانشگاه و اورژانس کشور شاهد برچیده شدن این پایگاه ها باشیم.


نظر شما :